02 września

Szwecja po raz pierwszy


Zapraszamy na ilustrowany przepięknymi zdjęciami blog Sylwii Grabińskiej zatytułowany 

Ja i moja pasja

Sylwia przyjechała do Szwecji 6 lat temu, by rozpocząć nowe życie w nowym miejscu.
Przez 4 lata mieszkała w pięknym miejscu zwanym "wielką wyspą", otoczonym lasem i jeziorami. Z okna miala widok na zatoke i piękne zachody slonca. Zwierzęta,, ktore często wtedy odwiedzaly Jej posiadlość to sarny, renifery, łosie i zające. Cisza i spokój wokół koiły Jej niespokojną z natury duszę.

Ale przyszedl czas na zmiany i od 2 lat Sylwia mieszka w malutkim, przytulnym domku z ogrodem w malej wiosce Lövånger na północy Szwecji. Z okien widzi jezioro i równie kolorowe zachody słońca. Ma tutaj bliski kontakt z naturą. Uwielbia pracować w swoim ogodzie, w którym z roku na rok ma coraz wiecej kwiatów do podziwiania i fotografowania.

Swój blog Sylwia założyła z myślą o rodzinie i znajomych, chciała się z nimi podzielić przede wszystkim tą piękną naturą, która Ją otacza, przekazac ją nie tylko za pomocą opowieści, ale przede wszystkim pokazac ją na fotografiach. To tu w Szwecji obudzila swoją wielka pasję, którą jest dziś fotografia.

Na blogu Sylwii znajdziecie:
szwedzką wiosnę z tonami śniegu, zwisającymi soplami z dachow, przygrzewającym coraz mocniej słońcem oraz gromadnie przylatujacymi ptakami takimi jak: kaczki, gęsi, żurawie, łabędzie. To tu wiosną slyszy się je od wczesnych godzin porannych do poznych godzin wieczornych.

lato, ktore jest krótkie ale intensywne z uroczymi bialymi nocami - zjawisko podczas którego zmierzch przechodzi bezpośrednio w swit. Ptaki wtedy ćwierkają 24 godziny na dobę.

jesień, która jest przepieknie kolorowa. Lasy zapraszające na zbiory: jagód, borówek, malin, moroszki czy też grzybów. Tych ostatnich jest naprawdę duzo.

Uporczywe komary i jeziora pelne ryb - to właśnie wizytówka Szwecji.

zimę, która jest tu długa i mroźna z tonami bialego śniegu. Jesli masz szczęście, możesz zobaczyc zorze polarne. To niezwykle spektakularne zjawisko przyrody, które warto choć raz zyciu zobaczyć.

oraz wiele, wiele innych zdjęć z Jej zycia codziennego.

Wszyskich zainteresowanych zapraszamy serdecznie na blog Sylwii Grabinskiej - Ja i moja pasja1 komentarz:

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *